Sokolská kavárna

Sokol

O Sokolovně

Sokolovna ve Valašském Meziříčí

Krátce po ustanovující schůzi spolku Sokol Valašské Meziříčí dne 28. března 1864 si  jeho členové pronajali v hostinci u Kašlíků místnost na cvičení, kde jediným nářadím byly obyčejné kruhy zavěšené na dřevěném trámu ve stropu místnosti. Ve stejném roce si spolek pronajal u Kašlíků pozemek na zahradě a zbudoval si zde letní cvičiště mezi stodolou a domem. Jelikož bylo cvičiště ohrazeno laťkovým plotem, nikdo mu neříkal jinak než „Ohrada“. Tělocvičný spolek tak měl možnost vybudovat větší zázemí, proto br. Dr. František Barvič nakreslil vzory cvičícího nářadí, které potom vyrobili řemeslníci z města. Tím se zrodil základ pro navštěvování pravidelných cvičebních hodin.

Tělocvičná Jednota

Valašské Meziříčí

Tělocvičná jednota Sokol Valašské Meziříčí patří mezi nejstarší sokolské jednoty na Moravě.

Členství v ČOS

informace

Chceš se stát členem České obci sokolské? Stačí vyplnit elektronickou přihlášku ZDE

Členské příspěvky

• roční členství v ČOS děti a senioři 300 Kč/rok

• roční členství v ČOS dospělí 600 Kč/rok

Oddílové příspěvky

• Oddíly všestrannosti 200 Kč/měsíčně ( 2000 Kč/rok - platbu lze rozdělit na I. a II. pololetní)
  • Oddíly odboru sportu (sportovní gymnastika, Pole Dance, Aerial Hoop) - výši upřesní vedoucí trenér podle rozsahu tréningů
  • Složky vzdělavatelského sboru (výši upřesní vedoucí cvičitel podle rozsahu návštěv)

Platby provádějte bezhotovostně na účet

Číslo účtu: 123-3856930217/0100

Zpráva pro příjemce: JMÉNO a PŘÍJMENÍ člena. Uvádějte včetně diakritiky.

ZA KAŽDÉHO ČLENA JE POTŘEBA POSLAT SAMOSTATNOU PLATBU!

Vzdělavatelský sbor

T.J. Sokol Valašské Meziříčí

VZDĚLAVATELSKÝ SBOR T. J. SOKOL VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ má na starost činnost kulturní, společenskou, historicko-dokumentační a vzdělávací. Stará se o folklorní, divadelní a loutkářské soubory a kluby organizované pod jednotou. Tyto soubory udržují národní tradici a rozvíjejí kreativitu, pomáhají udržovat kulturu a společenský život v našem městě a blízkém okolí.

Dalším úkolem Vzdělavatelského sboru je příprava metodického materiálu zaměřeného nejen na sokolství jako myšlenku a ideu, ale i na etiku. Vzdělavatelský sbor také pořádá nejrůznější tematické přednášky, organizuje společenská setkání, připravuje výstavy a organizuje sokolské projekty Noc sokoloven a Památný den sokolstva.

Krátkodobý pronájem

místností Sokolovny

Sokolovna ve Valašském Meziříčí nabízí ve svém areálu nejen sportoviště a přednáškové a divadelní sály, ale unikátní prostory pro společenské akce s kapacitou až 400 lidí.

VNITŘNÍ PROSTORY PRONAJÍMÁME POUZE PRÁVNICKÝM OSOBÁM!

Sokolská kavárna

V malém sále

Kavárna zrušena

Občerstvení u sokolky